Prečo by sme sa mali liečiť alternatívne?
Publikované 07.12.2018 v 11:45 v kategórii Zdravie, prečítané: 50x
Žijeme rýchlo, to čo bolo pred 20-timi rokmi je už dávna minulosť, nakoniec tá už bola predvčerom, keď fungovala technológia 4G, prichádza predsa 5G... Chceme rýchle riešenia v práci, doma aj u lekára. Je množstvo dôvodov prečo použiť chemické lieky a klasické vyšetrovacie postupy a vyhľadať pomoc alopatických lekárov, a určite je to často aj vhodné. Čo by vám pomohol bylinkový čaj alebo propolis na otvorenú zlomeninu nohy, ktorú treba zoskrutkovať a vložiť do sadry?
Nakoniec aj v prípadoch, keď nejde o akútny stav je predsa pohodlné presunúť zodpovednosť na niekoho iného, teda v tomto prípade na lekára, nemocnicu, štát nech nám pomôže... lenže zabúdame, že sú to ľudia ako my, aj oni žijú dobu zrýchlenú a my od nich očakávame, aby boli lepší a rýchlejší ako my sami, že nám dajú odpovede, ktoré zúfalo potrebujeme. Časopisy, čakárne a štatistiky sú plné informácii o katastrofálnom náraste alergií, porúch štítnej žľazy, histamínovej intolerancie, cukrovky, autoimunít... autoimunít? Čoho? Autoimunita... akože telo zabíja samé seba? Nuž asi sa jednoducho ako 5-ročné dieťa opýtam, prečo by chcelo telo zabiť samé seba? Čo ak len nevieme nájsť patogén(y), ktorý tieto všetky ochorenia spôsobuje? Kým v roku 1928 prišiel Fleming s prvým antibiotikom, bola doba, keď si ľudia mysleli, že im niekto počaroval preto zomreli. Kedysi dokonca upaľovali ženy za bosoráctvo.
Nuž, nové technológie automaticky neznamenajú, že sme zjedli všetku múdrosť sveta. Tak prečo sa teda liečiť alternatívne a dať šancu naturopatickým postupom ako je fytoterapia, apiterapia, frekvenčná a biorezonančná terapia? Pretože to čo sa za posledných 60 – 70 rokov naozaj zmenilo je používanie chemikálií v každodennom živote. V roku 1930 sa ročne vyprodukovalo asi 1 milión ton chemikálií, v roku 2001 to už bolo 400 miliónov ton (údaje európskej komisie). Väčšina týchto látok nebola nikdy testovaná s ohľadom na ich vplyv na životné prostredie alebo dokonca na zdravie človeka. Koľko sa ich produkuje dnes? Viac ako dokáže organizmus zniesť. Z pomedzi obrovského, vyššie uvedeného množstva nových chemických produktov bolo z pohľadu ich karcinogénneho potenciálu testovaných iba 2 až 3 tisíc druhov a komplexne ich bolo posúdených iba 935 (CIRC). Do akej miery teda existuje súvislosť medzi vystavením populácie ľudí chemickým látkam na jednej strane a obrovským nárastom počtu prípadov ochorení na druhej strane, ku ktorému došlo v hospodársky rozvinutých krajinách do takej miery, že Svetová zdravotnícka organizácia (WTO) hovorí o epidémii?
A teda otázka – pridáme do tela ďalšie chemické lieky, antibiotiká a kortikoidy? Čo tak vziať to z druhého konca a začať sa výrazne zdravšie stravovať, prijímať látky, ktoré deň čo deň čistia pečeň, aby ona sama potom mohla čistiť organizmus, pomáhať telu biorezonančne a frekvenčne zbaviť sa baktérií, vírusov, plesní a parazitov? Nie preto, že treba neustále detoxikovať, aj keď od pečene sa to očakáva, ale preto, že pri dnešnej chemizácii aj keby sme ihneď žili ekologicky tak voda, ktorú pijeme aj zajtra obsahuje hormóny, zakázané látky a mikroplasty. Mäso, ktoré kupujeme obsahuje rezíduá hormónov a antibiotík, ovocie je 20× ročne striekané, aby bolo krásne bez kazu, nezhnilo a vydržalo najlepšie dva roky, prípadne ho odtrhnú niekde v Juhoafrickej republike ešte zelené a neobsahuje pomaly žiadne vitamíny. Liečiť sa bylinkovými čajmi, rastlinnými silicami, materskou kašičkou, liečivými hubami nie je len trendom, je to možnosť ako sa vyhnúť oveľa horším chorobám. Život nebude kvôli tomu jednoduchší, ale určite sa ním lepšie kráča v zdraví. My ľudia máme jedinečnú možnosť slobodnej voľby vybrať si, ktorým smerom sa má uberať náš život a do akej miery nám má kto diktovať čo je správne. Keď nevidíte východisko tam kde ste nebojte sa vykročiť do neznáma, nakoniec pokrok vždy vzišiel práve odtiaľ.
Autor: Naturopatia, 2018

Komentáre
Celkom 0 kometárov